Lysec

Vrchol Lysec – dominantný vrchol v NP Veľká Fatra, s výhľadmi na vrcholy Veľkej a Malej Fatry

Na najvyšší vrchol Javorníkov

Jedna z najobľúbenejších trás vedie hrebeňom Javorníkov na ich najvyšší vrchol – Veľký Javorník (1 071 m) a ponúka viacero variant zostupov s ohľadom na výkonnosť a preferencie turistov. V zimnom období je trasa strojovo upravovaná na bežky v rámci Beskydsko - Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály. Výhodou trasy je príjemný a nenáročný terén bez výrazného prevýšenia, ktorý vedie striedavo lúkami, smrekovým lesom a rúbaniskami. Dĺžka: 16,3 km

Prechádzka ku Klokočovskému skáliu

Prírodná rezervácia Klokočovské skálie sa nachádza na trase 29 km dlhej modrej turistickej značky, ktorá prechádza od Nesluše až na Čuboňov, kde sa stretáva s červenou pohraničnou trasou na Malý/Veľký Polom.

Staškov - Vysoká nad Kysucou

Regionálna cykloturistická trasa, ktorá vytvára alternatívu prepojenia regiónu voči Kysuckej cyklomagistrále.

Zámčisko

Turistika v okolí Popradu, v krásnej prírode pod Vysokými Tatrami. Vrch Zámčisko sa nachádza v rekreačnej časti mesta Poprad- Kvetnica.

Za Milošovskými guľami

Táto trasa prekračuje územie nielen Kysúc, ale aj Slovenska a ponúka viacero atrakcií naraz –známe Milošovské gule, Milošovský rybník a historické opevnenie Jablunkovské Šance. Odporúčame začať túru pri rybníku, kde si môžete urobiť piknik a vydať sa po žltej značke ku guliam. Náročnejší turisti môžu prejsť celý okruh, s peknými prírodnými scenériami, terén je mimo frekventovaných ciest.

Okruh Čadcou

Ponúkaná trasa sa vyznačuje dlhším trasovaním a výškovým prevýšením, ktoré však zvládne aj priemerne zdatný turista. Po počiatočnom prechode cez centrum Čadce a sídlisko Žarec, sú odmenou za celú túru pekné výhľady na mesto i okolité pohoria, nerušená príroda a nízka frekvencia turistov (predovšetkým po zelenej trase).

Z Turzovky cez Korňu

Cyklotrasu začíname v Meste Turzovka, ktoré ponúka široké možnosti turistického vyžitia. Všetky informácie môžete získať v Medzinárodnom informačnom centre na pešej zóne. Zokruhovaná trasa ponúka jazdu po hlavnej komunikácii i menej rušným terénom cez kysucké osady.

Z Klokočova do Čadce

Začíname v obci Klokočov, ktorá svojou krásou poteší aj tých, ktorí neobľubujú masovú turistiku. Prírodné poklady sa zachovávajú pre budúce generácie v národnej prírodnej rezervácii Malý Polom a v prírodných rezerváciách Polková a Klokočovské skálie. To je aj východiskovým bodom trasy, ktoré prepája skálie s Milošovskými guľami v Čadci. Orientácia v teréne je bezproblémová – celá trasa vedie po červenej cyklistickej značke.

Z Rakovej Cyklotrasou vzájomnosti až na Medvediu skalu

Cyklotrasa vzájomnosti spája Námestie Jána Palárika v centre obce Raková s impozantnou skalnou stenou pri hranici s Českou republikou, ktorá má pomenovanie „Medvedia skala“. Pomenovanie je len symbolické a poukazuje na mohutnosť tohto prírodného úkazu.

Z Čadce do Oščadnice cez Bukov

Napriek tomu, že túto cyklotrasu v mapách nenájdete, určite vám ju odporučí nejeden miestny priaznivec dvojkolesových tátošov. Trasa charakteristická stúpaním, ktoré je však odmenené dlhým zjazdom po upravených lesných cestách, bude určite balzamom na vašu športovú dušu.

Cez Oščadnicu

Cyklotrasa prepája hornú a dolnú časť rozľahlej obce Oščadnica hrebeňom Kysuckých Beskýd s rekreačným strediskom na Veľkej Rači. Výstupy sa striedajú s rovinkami a krátkymi zjazdmi. Povrch je lesný, miestami prašný, inde kamenistý.

Cez tri štáty Európy

Značenie: zelená turistická značka Čierne, zastávka – Nad Čiernym ,v mapách zakreslená modrá turistická značka nie je po výstavbe diaľnice aktuálna , žlté (cez Hrčavu, ČR) a zelené (cez Javorzynku, PL) turistické značenie. Trasa je vhodná aj pre rodiny s deťmi, avšak je potrebné sa pripraviť na väčšie stúpanie.

Okruh Vysokou nad Kysucou

Vysoká nad Kysucou je rozľahlá kysucká obec, v ktorej prúdi život počas celého roka. Je rodiskom významného akademického maliara Miroslava Cipára, predkov posledného muža, ktorý stál na povrchu Mesiaca - E. A. Cernana, i majiteľa najväčšej drotárskej dielne na svete – Štefana Hunčíka.

Načítavam mapu...