Hotel Chateau Béla

Hotel
  • Odporúčané

Tento barokový zámok sa nachádza v meste Belá a bol v roku 2007 zrekonštruovaný. Je obklopený udržiavanou záhradou a ponúka reštauráciu a vináreň. Hostia majú k dispozícii bezplatnú Wi-Fi zónu, voľný vstup do vonkajšieho bazéna a wellness centra. K dispozícii je raňajkový bufet.

Všetky izby v hoteli Chateau Béla majú parketové podlahy, elegantné pruhované tapety a štýlový drevený nábytok. Sú vybavené satelitnou TV s plochou obrazovkou, bezplatným internetom a minibarom.

Každá izba poskytuje pracovný stôl, posedenie s kreslami a elektronickú bezpečnostnú schránku. Priestranné kúpeľne majú mramorové zariadenie a vaňu.

Medzi bezplatné wellness zariadenia patrí sauna, parný kúpeľ a fitnescentrum. K dispozícii tu máte tiež elegantný relaxačný priestor s klenutými stropmi, masážnu miestnosť a súkromné ​​kino.

Reštaurácia Baldacci ponúka tradičnú rakúsko-uhorskú kuchyňu a produkty z vlastnej zeleninovej záhrady. Hostia si môžu tiež vychutnať koktail v lounge bare.

Vo Vinotéke si môžete dopriať kvalitné vína z vlastnej zámockej vinice a rôzne druhy občerstvenia. Hostia sa môžu tiež zúčastniť ochutnávky vín vo vínnej pivnici.

Obec Belá je vzdialená 12 km od maďarských hraníc a 80 km od Nitry. Nachádza sa v blízkosti mesta Ostrihom v Maďarsku a je vzdialená 2 hodiny jazdy autom od letiska vo Viedni a 90 minút jazdy autom od letísk v Budapešti a v Bratislave.

Vyžiadať ubytovanie

Ponuku na mieru Vám pripravíme do 24 hodín v pracovné dni od 8:00 do 16:00.

Po potvrdení rezervácie budete môcť zaplatiť cez online platobnú bránu týmito spôsobmi
Mastercard-Maestro-VistaSporopayTatrapayVUB e platbyCallioCallio PlusSlovenská pošta
Načítavam mapu...
Belá 1943 53Béla
Zobraziť navigáciu

Online služby

Predpoveď počasia

Mierny dážď icon
Mierny dážď
21°C/ 14°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Juho-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
24°C/ 12°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Juho-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
23°C/ 14°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Juho-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
25°C/ 13°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severo-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
21°C/ 13°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Severo-západný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
20°C/ 12°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Západný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
20°C/ 10°CDeň / Noc
Vánok, 2m/s
Západný

Miesta v okolí

Parížske močiare

Takzvané Parížske močiare, najväčšie súvislé trstinové močiare na celom Slovensku, sa rozkladajú medzi obcami Gbelce a Nová Vieska v okrese Nové Zámky. Močiare predstavujú jednu z posledných pôvodných, a zároveň jednu najhodnotnejších lokalít vodného vtáctva u nás. Hniezdi tu viac ako 170 druhov vtákov, z ktorých niektoré sa nevyskytujú nikde inde na Slovensku.

Vyhliadka skaly v Burde

Najznámejšia turisticky označená vyhliadka pomenovaná jednoducho „Skaly“ ponúka prekrásny pohľad na sútok Hrona s Dunajom, na mesto Štúrovo, Most Márie Valérie, a predovšetkým na Ostrihom so svojou majestátnou klasicistickou bazilikou predstavujúcou tretí najväčší kostol v Európe.

Vadaš Thermal Resort

Vadaš Thermal Resort

Rekreačný komplex Vadaš Thermal Resort sa nachádza priamo v meste Štúrovo v blízkosti slovensko-maďarských hraníc. Najmä v letnej sezóne sa Vadaš stáva rajom zábavy a relaxácie s množstvom športovísk a atrakcií. Raritou kúpaliska je obrovský bazén nazývaný „Lagúna“ v tvare morskej zátoky s umelým vlnobitím.

Termálne kúpalisko Patince

Termálne kúpalisko Patince

Zážitok z oddychu je práve to čo môžete nájsť vo wellness hoteli Patince a kúpalisku. Termálna voda v tejto najjužnejšie položenej obci na Slovensku pôsobí na celé telo.

Kúpele Patince

Už v trinástom storočí sa v Patinciach „máčali“ miestni v tunajších termálnych vodách. Dokumenty hovoria dokonca o popularite medzi Rímskymi vojakmi v I. a II. storočí! Pramene popisoval slávny slovenský polyhistor Matej Bel a už zakrátko tu vznikli prvé, vrchnosťou vybudované kúpele.

Most Márie Valérie v Štúrove

Most Márie Valérie v Štúrove

Najnovšie zrekonštruovaný most na Slovensku spájajúci Slovensko s Maďarskom. Zrekonštruovaný bol po päťdesiatich siedmich rokoch, čo nebola dobrá vizitka dvoch susedných spriatelených štátov.

Mestská galéria Júliusa Bartu

Mestská galéria Júliusa Bartu

Mestská galéria Júliusa Bartu sídli v budove bývalého Veľkého obecného hostinca. Podľa miestnych ide o najkrajšie a najexponovanejšie miesto mesta, a to preto, že sa nachádza od storočnými platanmi priamo na pešej zóne.

Kostol Panny Márie - Bíňa

Kostol Panny Márie - Bíňa

Jednou z najvýznamnejších archeologických lokalít na Slovensku je juhovýchodne ležiaca obec Bíňa.

Rotunda Dvanástich apoštolov

Rotunda Dvanástich apoštolov

Ak ste milovníkmi architektúry, vzácnych historických stavieb či sakrálnych pamiatok, rozhodne by ste nemali vynechať obec Bíňa. Práve tu stojí románska rotunda s maľbami zo začiatku 12. storočia.

Parná prečerpávacia stanica

Parná prečerpávacia stanica

Medzi obcami Patince a Virt, neďaleko ústia Starej Žitavy na juhu Slovenska tesne pri slovensko-maďarskej hranici, sa nachádza vzácna technická pamiatka – parná prečerpávacia stanica.