Zimná bežecká séria Vysoké Tatry

Názov podujatia: Zimná bežecká séria 2021/22 - 8. ročník

Miesto podujatia: Vysoké Tatry

Organizátor: Sport Tatry, o.z. v spolupráci s mestom Vysoké Tatry a OOCR - Región Vysoké Tatry

Charakteristika podujatia:

Bodovaná bežecká séria pozostávajúca zo štyroch pretekov, ktoré sa uskutočnia raz mesačne v mesiacoch november až február.

Plánované termíny a lokality pre jednotlivé kolá:

1. kolo 13.11. 2021 Tatranská Lomnica

2. kolo 11.12. 2021 Nová Polianka

3. kolo 15.01. 2022 Starý Smokovec

4. kolo 12.02. 2022 Tatranská Polianka - Sliezsky dom

Kategórie:

Počas celej série (t.j. aj v 3. a 4. kole) sa kategórie nemenia a použivajú sa kategórie z roku 2021

muži / - 1982/, muži 40 / 1981 – 1972/, muži 50 / 1971 – 1962/, muži 60 / 1961 + /

ženy / - 1982/, ženy 40 / 1981 – 1972/, ženy 50 / 1971 + /

Vo 4.kole bude pridaná samostatná kategória pre SKIALP (bez rozdielu veku - muži, ženy)

Systém bodovania:

bodovanie bude podľa absolútneho poradia muži/ženy nasledovne: 1.miesto 300 bodov, 2.miesto 270 bodov, 3.miesto 250 bodov, 4.miesto 245 bodov, 5.miesto 240 .... 11.miesto 210, 12.miesto 207 bodov, 13.miesto 204 bodov, ...25.miesto 168 bodov, 26.miesto 166 bodov, 27.miesto 164 bodov, … 51.miesto 116 bodov, 52.miesto 115...165.miesto 2 body, 1 bod všetci ostatní, ktorí dané preteky dokončia

!!! Do celkového poradia sa započítavajú 3 najlepšie výsledky !!!

Pri rovnosti bodov rozhoduje väčší počet lepších umiestnení, v prípade rovnakých umiestnení rozhoduje lepšie umiestnenie v posledných pretekoch. Pre vyhodnotenie pretekára na stupni víťazov je povinná prítomnosť na celkovom vyhodnotení v záverečnom kole 11.2.2022.

Trasy pretekov:

Trasy pretekov budú v dĺžke od cca. 4 do cca. 7km. Usporiadateľ si vyhradzuje právo prispôsobiť trate/lokality/časy štartu aktuálnym poveternostným a epidemiologickým podmienkam. V prípade podmienok ohrozujúcich zdravie a život účastníkov, môže organizátor preteky zrušiť.

Detailné informácie k jednotlivým kolám a podmienkam účasti budú zverejnené vždy pred konkrétnym termínom pretekov.

Ceny:

Trofejné medaily v jednotlivých pretekoch série pre prvých troch vo všetkých vypísaných kategóriách pre beh a vo 4. kole aj pre skialp. Celkovo v ZBS prvým trom v kategóriach trofeje a vecné ceny.

Na prevzatie medaily/ceny je nutná prítomnosť pretekára na vyhodnotení. Medaily a ceny sa nedoposielajú.

Občerstvenie:

Taška s občerstvením po dobehu do cieľa po každých pretekoch.

Prihlasovanie a štartovné:

Prihlasovanie bude možné výlučne on-line cez registračný systém pretekaj.sk

Vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie bude od 20.10. spustené prihlasovanie zatiaľ len na 1. kolo, ktoré je plánované 13.11. 2021

Ďakujeme všetkým za pochopenie, že ako organizátor hromadného športového podujatia sa musíme riadiť Covid automatom, ktorého podmienky pre daný termín zatiaľ nie sú známe. Podľa aktuálneho vývoja je pravdepodobné, že sa 1. kolo bude môcť uskutočniť buď v režime „OTP“ alebo v režime „kompletne zaočkovaní“ a tento fakt by mal byť známy cca. týždeň pred podujatím. Prosíme, aby ste nám pomohli pri plánovaní organizácie podujatia tým, že uvediete v registrácii skutočnosť, či budete v danom čase spĺňať podmienku „kompletne zaočkovaní“

Vzhľadom na priebežné aktualizovanie COVID automatu sme sa rozhodli, že až do 6.11. môžete požiadať o vrátenie štartovného.

Štartovné:

na 1. kolo:

do 6.11. - 10€

od 7.11. - 15€

Registrácia na podujatie je kompletná až po zaplatení štartovného. V prípade neuhradenia štartovného do 3 dní od prihlásenia bude pretekár automaticky vyradený zo štartovnej listiny.

Pretekári, ktorí sa zúčastnia 1. kola ZBS obdržia na prezentácii štartovné číslo, ktoré si môžu ponechať a využiť ho za stanovených podmienok aj v ďalších kolách ZBS.

Pretekári budú môcť prísť priamo na štart ďalších kôl po doplatku štartovného cez pretekaj.sk bez nutnosti predkladania nového súhlasu dotknutej osoby a vyzdvihnutia si nového štartovného čísla .

Zmeny v registrácii:

Zaregistrovaný pretekár môže po prihlásení sa do svojho účtu na pretekaj.sk požiadať do 6.11. o vrátenie štartovného alebo preloženie na ďalšie kolo. Po tomto termíne zmeny v registrácii nie sú možné a zaplatené štartovné sa nevracia.

Organizátor si vyhradzuje právo uzavrieť registráciu v prípade naplnenia účastníckeho limitu, ktorý je 200 účastníkov, resp. podľa aktuálnych nariadení ÚVZ SR.

ŠPECIÁLNA PONUKA - možnosť zakúpenia limitovanej edície čiapky s logom Zimnej bežeckej série vyrobenej spoločnosťou Eleven Sportswear. Čiapka je v zvýhodnenej cene cene 15,95€ (bežná cena 19,95€) a pretekár si ju môže objednať v rámci štartovného cez registračný systém pretekaj.sk do vypredania zásob. Čiapku obdrží účastník spolu so štartovným číslom pri prezentácii.

Čiapky sú dostupné v nasledovných variantoch:

Stredne zateplená čiapka “AIR”, vhodná pre použitie pri intenzívnom a aktívnom pohybe v zime, počas chladnej jari a jesene. Materiál Dolomiti Air zabezpečuje lepšiu ventiláciu a odvod vlhkosti. Po obvode je použitý materiál Dolomiti, ktorý hreje a tak chráni citlivé časti hlavy

Farba a veľkosť:

Čierna - obvod hlavy 57-61cm

Atraktívna elastická čiapka s brmbolcom, vhodná na beh aj bežky, ako aj pre bežné nosenie.

Materiál DOLOMITI je ideálny do chladného počasia od jesene do jari. Výborne udržiava telesnú teplotu a na vnútornej strane má vysoký vlas, ktorý je príjemný počas nosenia.

Farby a veľkosti:

Červená - obvod hlavy 53-57cm

Modrá - obvod hlavy 57-61cm

Dôležité upozornenie:

Pretekár si musí na prezentáciu pred štartom pretekov priniesť podpísaný „Súhlas dotknutej osoby“, ktorý obdrží ako súčasť potvrdenia o registrácii na svoj email po zaplatení štartovného. Pretekár musí mať zároveň pri sebe doklad podľa aktuálnej Vyhlášky ÚVZ SR pre účasť na hromadných podujatiach a na požiadanie ho predložiť organizátorovi k nahliadnutiu.

Po odovzdaní podpísaného súhlasu bude účastníkovi vydané štartovné číslo.

Prevzatím štartovného čísla účastník potvrdzuje, že spĺňa a akceptuje podmienky účasti. Zároveň prehlasuje, že bude dodržiavať všetky predpísané protiepidemické opatrenia, návštevný poriadok TANAPu a pokyny organizátorov.

15. januára
Načítavam mapu...
062 01Starý Smokovec
Zobraziť navigáciu

Predpoveď počasia

Dnes
Malá oblačnosť icon
Malá oblačnosť
1°C/ -9°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Juho-západný
Zajtra
Sneženie icon
Sneženie
-1°C/ -9°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Západný
Piatok
Slabé sneženie icon
Slabé sneženie
-7°C/ -11°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Západný
Sobota
Slabé sneženie icon
Slabé sneženie
-7°C/ -11°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Severný
Nedeľa
Sneženie icon
Sneženie
-7°C/ -14°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Severo-východný
Pondelok
Jasná obloha icon
Jasná obloha
-7°C/ -16°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severo-západný
Utorok
Sneženie icon
Sneženie
-2°C/ -9°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severo-západný

Miesta v okolí

Tatranský národný park

Tatranský národný park

Najstarším národným parkom na Slovensku je Tatranský národný park (TANAP) vyhlásený už v roku 1949 na severe Slovenska. Zahŕňa vysokohorskú oblasť Tatier a je v európskom meradle jedinečný ochranou flóry a fauny v najvyšších európskych veľhorách ležiacich severne od Álp.

Tricklandia

Tricklandia

TrickLandia - galéria trick-artu a optických ilúzií.

Vodopády Studeného potoka (Vysoké Tatry)

Vodopády Studeného potoka (Vysoké Tatry)

Jednou z turistických atrakcií okolia Starého Smokovca a Tatranskej Lomnice vo Vysokých Tatrách je skupina kaskádových Vodopádov Studeného potoka. Vodopády patria k najnavštevovanejším turistickým cieľom v Tatrách.

Poliankovo - digitálna galéria

Poliankovo - digitálna galéria

Poliankovo - digitálna galéria a kaviareň je na ploche cca 500 m2, kde sa snažíme vytvoriť pekný vizuálny zážitok a pomocou moderných technológií priblížiť umenie všetkým ľuďom, ktorí nás navštívia.

Zvoz TANAP

Zvoz TANAP

ZVOZ od Sliezskeho domu na parkovisko nad Tatranskou Poliankou sa vykonáva v „pravidelných“ (zväčša polhodinových) intervaloch.

Lanovka na Lomnický štít

Lanovka na Lomnický štít

K najvyhľadávanejším turistickým atrakciám Vysokých Tatier patrí lanovka na Lomnický štít, z ktorého pohľad je nezabudnuteľným zážitkom.

Galéria Dobrá Hračka

Galéria Dobrá Hračka

Interaktívna rodinná galéria vo Vysokých Tatrách, Dobrá Hračka, je miesto, kde na ploche 500 m2 nájdeš množstvo hier a atrakcií, naučíš sa dopravné predpisy, vyskúšaš si rôzne hračky. Aj náš obchodík je zameraný na netradičné hračky, vďaka ktorým sa deti aj dospelí dokážu hrať nielen zábavne, ale aj s rozumom. V Dobrej Hračke zastávame názor, že hračky, ktoré predávame vám vieme najlepšie priblížiť na základe osobnej skúsenosti a preto ich tu aj sami testujeme a hráme sa s nimi.

Observatórium na Lomnickom štíte

Observatórium na Lomnickom štíte

Najvyšším miestom na Slovensku, kde pravidelne pracujú ľudia, je observatórium na vrchole Lomnického štítu vo Vysokých Tatrách. Nachádza sa v nadmorskej výške 2 632 m.

Dobré časy

Dobré časy

Piváreň "DOBRÉ ČASY" je miesto kde si každý nájde svoju chuť piva. Každý deň na výčape až 16 druhov toho najlepšieho z pivného sveta.

Ždiar

Ždiar

Turistickým centrom a východiskom do Belianskych Tatier je rázovitá goralská obec ŽDIAR, ktorá leží na severe Slovenska medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou.

Ranč Čajka

Ranč Čajka

AGROTURISTIKA - možnosť zapojiť sa do chodu gazdovsta a chaty, starostlivosť o zvieratá, ich kŕmenie, čistenie koní, osedlanie koní, pomoc pri ustajnení koní, napájaní, vyhnojovaní, kosiť čerstvú trávu, jazda na traktore. Túto možnosť oceňujú rodičia s deťmi, ktoré tak majú možnosť naučiť sa veľa o zvieratách a prírode, ale aj dospelí milovníci prírody, alebo pod neustálym tlakom pracujúci manažéri. JAZDA NA KONI je pre niektorých jedinečným zážitkom, atrakciou ale aj koníčkom, ktorému venujú celý svoj život. Pre tých čo sa chcú povoziť, naučiť sa jazdiť, starať sa o kone, objednať si celé stádo pre svoje podujatie, jazdiť na saniach, nočné jazdy, výlety po okolí a iné.

Motorest Goral

Motorest Goral

Slovenská tradícia v kuchyni. Meníme obyčajný obed na skvelé zážitky.

Ranč pod Ostrou skalou

Ranč pod Ostrou skalou

Ranč pod Ostrou skalou neďaleko Dobšinskej ľadovej jaskyne, to je pravý western.

Apartmán Bamboo

Apartmán Bamboo

Vychutnajte si pobyt v našom luxusnom apartmáne, ktorý je miestom dokonalého oddychu a jedinečnej tatranskej atmosféry.

Hrebienok Resort 2

Hrebienok Resort 2

Apartmány LIANA Hrebienok C 106,C 107 a C 206 sa nachádzajú v srdci Starého Smokovca vo Vysokých Tatrách, v novo postavenom rezorte, iba 140 metrov peši od zubačky na vrch Hrebienok a 3 minúty chôdze od železničnej stanice Starý Smokovec. Ubytovanie ponúka bezplatné Wi-Fi a výhľad na hory. Na mieste môžete využívať súkromné parkovisko.

Villa Kunerad

Villa Kunerad

Penzión Villa Kunerad sa nachádza v samom srdci Vysokých Tatier v obci Starý Smokovec. Ponúka ubytovanie s bufetovými raňajkami, bezplatné WiFi pripojenie na internet vo všetkých priestoroch a bezplatné súkromné parkovisko priamo v areáli hotela. K lanovke, ktorá vás vyvezie na Hrebienok, sa dostanete chôdzou za 3 minúty a tatranská električková zastávka je vzdialená len 5 minút chôdze.

Kúpele Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec

Unikátna vysokohorská klíma Vysokých Tatier a jej blahodárne účinky na ľudský organizmus, boli jedným z hlavných dôvodov vzniku klimatických kúpeľov vo Vysokých Tatrách - Novom Smokovci. K ich založeniu prispel výdatnou mierou MUDr. Nikolaus Szontágh, ktorý po získaní skúseností v Alpách v roku 1876 tu otvoril prvé sanatória v pohorí Karpát.

Kúpele Tatranská Polianka

Kúpele Tatranská Polianka

Tradícia ústavu v Tatranskej Polianke v liečbe ochorení dýchacích ciest siaha až do 19. storočia. Tatranská Polianka leží v nadmorskej výške 1005 m, v pásme lesa v mierne chladnej oblasti. Tatranská klíma je ideálna pre pacientov s pľúcnymi chorobami vďaka suchému vzduchu, priaznivým pomerom slnečného žiarenia, zníženému tlaku vzduchu, zníženému tlaku kyslíka a miernej dennej teploty bez väčšieho kolísania.

Kúpele Lučivná

Kúpele Lučivná

Klimatické kúpele Lučivná sa nachádzajú v malebnom podtatranskom prostredí, v prírodnom lesoparku. Ležia v nadmorskej výške 816 m n.m. Ich hlavným zameraním je poskytovanie kúpeľnej liečby deťom s netuberkulóznymi ochoreniami dýchacích ciest.

Aquapark AquaCity

Aquapark AquaCity

AquaCity Poprad je moderným ekologickým turistickým strediskom, ktoré je energeticky doslova sebestačné. Vďaka využívaniu geotermálnej vody a slnečnej energie sa denne zabráni tomu, aby sa tony oxidu uhličitého uvoľnili do atmosféry. AquaCity sa darí znižovať náklady na energie a získané úspory vracia späť zákazníkom v podobe cenovo dostupného ekologického luxusu.

Kúpele AquaSpa Gánovce

Kúpele AquaSpa Gánovce

Na území Gánoviec sa spomínajú liečebné pramene už roku 1549. Postupne pri nich vyrástla kúpeľná osada.

Termálne kúpalisko Vrbov pri Kežmarku

Termálne kúpalisko Vrbov pri Kežmarku

V Termálnom kúpalisku Vrbov nájdete pravú geotermálnou vodu, ktorá je považovaná za jednu z najlepších minerálnych vôd v strednej Európe s obsahom dôležitých minerálnych látok pre ľudský organizmus. Geotermálna voda, ktorou sú bazény napustené vyviera z hĺbky vyše 2000 m a obsahuje minerály priaznivo pôsobiace blahodarne na pohybový a dýchací systém, nervovú sústavu, kožu a srdcovo- cievne ústrojenstvo.

Permon's Paradise

Permon's Paradise

Permon's Paradise je najväčší hotelový wellness komplex na Slovensku.

Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie

Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie

V bezprostrednom centre Vysokých Tatier, v tatranskej osade Starý Smokovec, sa nachádza zrekonštruovaná zrubová stavba s názvom Vila Alica, ktorá sa od júna 2015 stala domovom súkromného Múzea tatranskej kinematografie a fotografie. Návštevníkov zasväcuje do minulosti Tatier, v ktorej život nebol taký uponáhľaný, kedy fotoaparát a kamera neboli súčasťou výbavy každého turistu. Minulosť, ktorej čas plynul svojím nerušeným tempom a ten čas dokázal človek zaznamenať svojou kamerou a fotoaparátom.

Ski múzeum

Ski múzeum

Kompaktne a moderne upravená expozícia súkromného Ski múzea poskytuje návštevníkovi prehľad o vývoji jednotlivých zimných športov vo Vysokých Tatrách od ich počiatku až do roku 1945 na ploche cca 300 m2.

Galéria Encián

Galéria Encián

Galéria Encián je druhá najvyššie položená v Európe a najvyššie položená v strednej Európe a na Slovensku, keďže sa nachádza v nadmorskej výške 1751 metrov.

Podtatranské múzeum Poprad

Podtatranské múzeum Poprad

Podtatranské múzeum v Poprade patrí medzi najstaršie múzeá na Slovensku. Nachádza sa v budove postavenej v roku 1886, v pseudorenesančnom slohu a zodpovie vám na mnohé otázky týkajúce sa histórie podtatranského regiónu. Múzeum bolo založené Uhorským karpatským spolkom v roku 1876.

Ždiar

Ždiar

Turistickým centrom a východiskom do Belianskych Tatier je rázovitá goralská obec ŽDIAR, ktorá leží na severe Slovenska medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou.

Kežmarok – Kostol sv. Trojice

Kežmarok – Kostol sv. Trojice

Jednou z najzachovalejších slovenských drevených sakrálnych stavieb je drevený artikulárny evanjelický kostol v Kežmarku. V roku 2008 bol s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Kežmarský hrad

Kežmarský hrad

Dominantou podtatranského mesta Kežmarok je Kežmarský hrad, ktorý sa zapísal do dejín tatranskej turistiky ako východisko prvého známeho turistického výletu do Vysokých Tatier.

Lovecký zámok Hohenlohe

Lovecký zámok Hohenlohe

Vstup do priestorov zámočka sprístupnených verejnosti je bezplatný. Maximálny počet návštevníkov pri jednom vstupe je dvadsať. Pre limitovaný počet odporúča Kancelária prezidenta SR záujemcom o prehliadku priestorov vopred si ju zarezervovať. Objednaní záujemcovia majú prednosť pred neobjednanými.

Podujatia v okolí