Kaštieľ Snina

Hrad a zámok

Kaštieľ prešiel v roku 2012 rekonštrukciou a pre verejnosť bol otvorený v lete 2013. V súčasnosti v ňom sídli mestská knižnica, múzeum so stálou expozíciou, galéria a usporadúvajú sa spoločensko-kultúrne podujatia, obrady i koncerty vážnej hudby.

Klasicistický kaštieľ dala v Snine v roku 1781 na mieste pôvodne drevenej stavby postaviť grófka Terézia van Dernáthová, vnučka posledného mužského potomka z rodu Drugethovcov, ktorí boli pánmi Sniny asi od roku 1321. Synovia grófky predali v roku 1799 Sninu aj s ešte nie celkom dokončený kaštieľ Rhollovcom, podnikateľom v baníctve a hutníctve, ktorí v pohorí Vihorlatu objavili železnú rudu.

Dvojpodlažná budova kaštieľa s obdĺžnikovým pôdorysom a rizalitmi na fasáde bola krásnym veľkopanským sídlom s mnohými miestnosťami – spálne, jedálne, hosťovské izby, grófske salóny, sála, kuchyňa, komory. Tento objekt mal obrovské pivnice a pod ním viedla taká priestranná chodba, že sa ňou dalo prejsť konským záprahom.

Načítavam mapu...
Kpt. Nálepku 71/6069 01Snina
Zobraziť navigáciu

Prevádzková doba

Prevádzková doba nie je definovaná.

Predpoveď počasia

Slabý dážď icon
Slabý dážď
10°C/ 0°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Juho-západný
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
13°C/ 2°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Južný
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
8°C/ 3°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Severný
Oblačno icon
Oblačno
11°C/ 2°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Severný
Oblačno icon
Oblačno
16°C/ 2°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Severo-východný
Mierny dážď icon
Mierny dážď
9°C/ 4°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Severo-východný
Dážď a sneh icon
Dážď a sneh
10°C/ 3°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Severo-západný

Miesta v okolí

Sninský kameň

Sninský kameň

Prírodná pamiatka Sninský kameň sa nachádza v pohorí Vihorlat v katastri obce Zemplínske Hámre. Pre veľký vedecký a kultúrno-spoločenský význam bol Sninský kameň vyhlásený v roku 1982 za Chránený prírodný výtvor. V súčasnosti možno Sninský kameň nájsť ako prírodnú pamiatku, ktorú tvorí tzv. neplodná plocha (skala) obklopená ochranným lesom.

Vihorlatská hvezdáreň v Humennom

Vihorlatská hvezdáreň v Humennom

Vihorlatská hvezdáreň v Humennom je regionálnou špecializovanou vedecko-výskumnou, kultúrno-vzdelávacou a odborno-pozorovateľskou inštitúciou v oblasti astronómie a príbuzných prírodných vied.

Národný park Poloniny

Národný park Poloniny

Najvýchodnejším slovenským národným parkom je Národný park Poloniny s pôvodnými rozľahlými bukovými a jedľovo-bukovými lesmi a pralesmi Stužica, Rožok a Havešová zapísanými od roku 2007 v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Vinianske jazero

Vinianske jazero

Vinianske jazero leží v krásnom lesnom prostredí 11 km od Michaloviec. Vďaka pomerne malej ploche a ochrane okolitých lesov voči vetru sa môže pýšiť mimoriadne teplou vodou, a preto je nepopierateľne veľkým lákadlom turistov a ideálnym miestom na relax pri vode. Je známe aj v zahraničí a za jeho krásami prichádza veľa turistov z Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Nemecka či Holandska. Pre svoje výborné klimatické podmienky a skutočne nádhernú prírodu sa radí k najvyhľadávanejším miestam cestovného ruchu na Slovensku.

Kamenná cesta “Porta Rusica”

V katastrálnom území bývalej obce Ruské, v oblasti vodárenskej nádrže Starina sa nachádza kamenná cesta Porta Rusica, ktorá bola vyhlásená za kultúrnu pamiatku.

Zemplínska Šírava - Medvedia hora

Zemplínska Šírava - Medvedia hora

Poloha strediska Medvedia hora sa nachádza v krajinársky najhodnotnejšej oblasti, na úpätí vyvýšeného výbežku – polostrova vulkanického pôvodu. Malebný pohľad na breh jazera je spojený s pohľadom na Medvediu horu. Stredisko je rozdelené výbežkom na východnú a západnú časť. V západnej časti Medvedej hory je rekreačný areál s rozlohou 3 ha s upravenou štrkovou plážou, požičovňou vodných bicyklov, autokempingom ATC Anima a taktiež sa tu nachádza parkovisko pre cca 250 aut a Penzión Anima. Nad cestou sa nachádza Europenzión reštaurácia Salaš.

Jazero Beňatina

Tyrkysové jazierko vzniklo v bývalom kameňolome, kde sa našla skamenelina 5 metrov dlhej ryby, preto bolo ťažba zastavená. Zároveň došlo k zaplaveniu kameňolomu spodnou vodou a vytvoreniu jazierka, ktoré svojou scenériou pripomína Plitvické jazerá. Beňatina sa nachádza v okrese Sobrance medzi dedinami Beňatina a Inovce.

Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

V severnej časti Východoslovenskej nížiny sa zrkadlí hladina Zemplínskej šíravy, tzv. Východoslovenského mora. Vzhľadom na priaznivé klimatické pomery predovšetkým v letnom období sa intenzívne využíva na rekreáciu.

Alcea – Požičovňa lodí

Splavte s nami zemplínske rieky Ondavu, Laborec, Topľu, Cirochu, Latoricu. Požičiame Vám kanoe s príslušenstvom a dopravíme ich na miesto štartu a z miesta cieľa. Vybrané úseky riek sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Možnosť viacdenných splavov.

Medová baba (Poloniny)

V Bukovských vrchoch, na území národného parku Poloniny, na trase z Novej Sedlice na vrchol Riabej skaly, sa nachádza miesto označované ako Lúka medovej baby alebo Medová baba.

Hotel ALI BABA

Hotel ALI BABA

Hotel Ali Baba ponúka príjemné ubytovanie, ochotný personál, wellness, fitness, masáže ako aj ponuku konferenčných služieb.

Apartmány Humenné

Apartmány Humenné

Apartmány Humenné sa nachádzajú v meste Humenné a centrum mesta je vzdialené len 5 minút chôdze od apartmánov.

Hotel Karpatia

Hotel Karpatia

Hotel Karpatia je od historického centra mesta Humenné vzdialený 250 metrov. Ponúka reštauráciu, lobby bar s letnou terasou, salónik v anglickom štýle s krbom a nový vínny bar.

Hotel CHEMES

Hotel CHEMES

Wellness hotel Chemes ** sa nachádza na brehu vodnej nádrže Zemplínska šírava, v rekreačnej oblasti Kamenec. Hotel poskytuje ubytovanie v komfortne zariadených izbách, apartmánoch a disponuje ubytovacou kapacitou 126 lôžok v 56 izbách.

Thermalpark Šírava

Thermalpark Šírava je moderný termálny park na brehu Zemplínskej šíravy v obci Kaluža. Je situovaný na prekrásnom polostrove Medvedia hora, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest na Zemplínskej šírave.

Kalná Roztoka - Kostol sv. Bazila Veľkého

Kalná Roztoka - Kostol sv. Bazila Veľkého

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Bazila Veľkého bol postavený koncom 18. storočia a neskôr obnovený. Ide o trojdielnu zrubovú stavbu, ktorá je z vonkajšej strany omazaná hlinou a obielená. Ikonostas pochádza z 18. storočia a ikona Kristus je datovaná do roku 1773. Zvonica, ktorá sa nachádza pred kostolom pochádza z 20. storočia.

Šmigovec - Kostol Nanebovstúpenia Pána

Šmigovec - Kostol Nanebovstúpenia Pána

Gréckokatolícky drevený Kostol Nanebovstúpenia Pána z roku 1755. Stavba je zvnútra natretá hlinou. V interiéri sa nachádza ikonostas zhotovený vo východokarpatskom štýle, ručne maľovaný oltárny kríž a viacero krížov na procesie.

Hrabová Roztoka - Kostol sv. Bazila Veľkého

Hrabová Roztoka - Kostol sv. Bazila Veľkého

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Bazila Veľkého bol postavený v roku 1750. Je to trojpriestorová zrubová stavba prikrytá šindľovou strechou s dvomi vežičkami. Interiér je z väčšej časti barokový a pochádza z druhej polovice 18. storočia. Ikonostas je o niečo mladší a jeho vek sa datuje do konca 18. storočia. V interiéri sa nachádza zaujímavá skriňa zhotovená v gotickom slohu.

Topoľa - Kostol sv. Michala Archanjela

Topoľa - Kostol sv. Michala Archanjela

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela bol postavený v roku 1700. Je to trojpriestorová zrubová stavba bojkovského typu, ktorú umiestnili na strmom kopci nad dedinou. Obklopuje ju cintorín. V areáli sa nachádza drevená zvonica z druhej polovice 17. storočia. Ikonostas je z polovice 18. storočia, niektoré ikony sú zo 17. storočia.

Nová Sedlica - Kostol sv. Michala Archanjela

Nová Sedlica - Kostol sv. Michala Archanjela

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela postavili v roku 1764. Je to trojdielna zrubová stavba lemkovského typu. Trojitosť priestoru je navonok zvýraznená tromi vežami. Ikonostas je z 18. storočia, niektoré ikony zo 16. a 17. storočia. Objekt v rokoch 1974 a 1977 preniesli do expozície ľudovej architektúry a bývania Vlastivedného múzea v Humennom.

Kaštieľ Humenné

Východoslovenské mesto Humenné ležiace na strednom toku rieky Laborec návštevníkov príjemne prekvapí monumentálnym pôvodne renesančným kaštieľom z roku 1610, ktorý koncom 19. storočia prestavali podľa vzoru francúzskych barokových zámkov.

Ruský Potok - Kostol sv. Michala Archanjela

Ruský Potok - Kostol sv. Michala Archanjela

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela z roku 1740. Je to trojpriestorový chrám bojkovského typu. V areáli sa nachádza drevená zvonica z roku 1956. Ikonostas je z obdobia vzniku stavby. Vzácne sú liturgické knihy vytlačené cyrilikou v polovici 17. storočia vo Ľvove a v iných ukrajinských mestách.

Hrad Jasenov

Hrad Jasenov

Južne od Humenného sa na východnom Slovensku v prekrásnom lesnom prostredí Humenských vrchov nachádzajú ruiny hradu Jasenov z 13. storočia.