Mestská galéria Júliusa Bartu

Múzeum a galéria

Mestská galéria Júliusa Bartu sídli v budove bývalého Veľkého obecného hostinca. Podľa miestnych ide o najkrajšie a najexponovanejšie miesto mesta, a to preto, že sa nachádza od storočnými platanmi priamo na pešej zóne.

Galéria nesie meno po miestnom akademickom maliarovi Júliusovi Bartovi, ktorý je známy najmä originálnymi priemyselnými motívmi pochádzajúcimi z južného Slovenska a Podunajskej nížiny. Činnosť galérie zabezpečuje Mestské kultúrne stredisko. Galéria je aktívnym dejiskom kultúrneho života mesta Štúrovo.

Každý mesiac môžu milovníci umenia v galérii nájsť novú výstavu výtvarného umenia zo Slovenska alebo zahraničia. Mestská galéria Júliusa Bartu vystavuje nielen diela profesionálnych autorov, ale ponúka priestor zviditeľniť sa aj tým začínajúcim.

Načítavam mapu...
Hlavná 6943 01Štúrovo
Zobraziť navigáciu

Prevádzková doba

Pondelok – UtorokZatvorené
Streda10:0018:00
Štvrtok – SobotaZatvorené
Nedeľa14:0018:00

obednajšia prestávka : 11:30 - 12:00

Predpoveď počasia

Mierny dážď icon
Mierny dážď
20°C/ 14°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Juho-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
25°C/ 12°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Juho-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
24°C/ 13°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Východný
Mierny dážď icon
Mierny dážď
26°C/ 14°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Juho-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
24°C/ 15°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Juho-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
21°C/ 13°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Severo-západný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
22°C/ 14°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Západný

Miesta v okolí

Vyhliadka skaly v Burde

Najznámejšia turisticky označená vyhliadka pomenovaná jednoducho „Skaly“ ponúka prekrásny pohľad na sútok Hrona s Dunajom, na mesto Štúrovo, Most Márie Valérie, a predovšetkým na Ostrihom so svojou majestátnou klasicistickou bazilikou predstavujúcou tretí najväčší kostol v Európe.

Parížske močiare

Takzvané Parížske močiare, najväčšie súvislé trstinové močiare na celom Slovensku, sa rozkladajú medzi obcami Gbelce a Nová Vieska v okrese Nové Zámky. Močiare predstavujú jednu z posledných pôvodných, a zároveň jednu najhodnotnejších lokalít vodného vtáctva u nás. Hniezdi tu viac ako 170 druhov vtákov, z ktorých niektoré sa nevyskytujú nikde inde na Slovensku.

El Camino Hotel

El Camino Hotel

Hotel El Camino sa nachádza hneď vedľa Mosta Márie Valérie, 500 metrov od centra Štúrova a Ostrihomu. Ponúka reštauráciu s barom a pivnú záhradu.

Vadaš Thermal Resort

Vadaš Thermal Resort

Rekreačný komplex Vadaš Thermal Resort sa nachádza priamo v meste Štúrovo v blízkosti slovensko-maďarských hraníc. Najmä v letnej sezóne sa Vadaš stáva rajom zábavy a relaxácie s množstvom športovísk a atrakcií. Raritou kúpaliska je obrovský bazén nazývaný „Lagúna“ v tvare morskej zátoky s umelým vlnobitím.

Most Márie Valérie v Štúrove

Most Márie Valérie v Štúrove

Najnovšie zrekonštruovaný most na Slovensku spájajúci Slovensko s Maďarskom. Zrekonštruovaný bol po päťdesiatich siedmich rokoch, čo nebola dobrá vizitka dvoch susedných spriatelených štátov.

Kostol Panny Márie - Bíňa

Kostol Panny Márie - Bíňa

Jednou z najvýznamnejších archeologických lokalít na Slovensku je juhovýchodne ležiaca obec Bíňa.

Rotunda Dvanástich apoštolov

Rotunda Dvanástich apoštolov

Ak ste milovníkmi architektúry, vzácnych historických stavieb či sakrálnych pamiatok, rozhodne by ste nemali vynechať obec Bíňa. Práve tu stojí románska rotunda s maľbami zo začiatku 12. storočia.