Jaskyňa Čertova pec

Jaskyňa

Ideálna aj pre najmenších turistov. Nájdete ju neďaleko obce Radošina, v okrese Topoľčany, len pár metrov od hlavnej cesty. Jaskyňa Čertova pec je voľne prístupná, 27 metrov dlhá priechodná jaskyňa Považského Inovca, ktorá patrí medzi významné archeologické náleziská Slovenska. Práve tu boli totiž objavené najstaršie známky jaskynného osídlenia v našej krajine. V malej krasovej jaskyni boli nájdené pozostatky z ľudského osídlenia z čias poslednej medziľadovej doby, kedy ju obýval človek neandrtálskeho typu.

Načítavam mapu...
Čertova pec 956 05Radošina
Zobraziť navigáciu

Prevádzková doba

Prevádzková doba nie je definovaná.

Predpoveď počasia

Mierny dážď icon
Mierny dážď
8°C/ 4°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Severo-západný
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
11°C/ 2°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Severo-západný
Jasná obloha icon
Jasná obloha
14°C/ 2°CDeň / Noc
Mierny vietor, 3m/s
Juho-západný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
15°C/ 6°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 7m/s
Juho-východný
Slabý dážď icon
Slabý dážď
19°C/ 9°CDeň / Noc
Čerstvý vietor, 9m/s
Juho-východný
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
20°C/ 12°CDeň / Noc
Čerstvý vietor, 8m/s
Juho-východný
Polojasno icon
Polojasno
21°C/ 11°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 7m/s
Juho-východný

Miesta v okolí

Spoločenské centrum na Kúpeľnom ostrove

Spoločenské centrum organizuje atraktívne programy, ktoré vypĺňajú voľný čas kúpeľných hostí – koncerty klasickej hudby, opery, operety, muzikál, vystúpenia domácich i zahraničných hudobných a tanečných telies, džezové koncerty, tanečné programy, šachové stretnutia a iné.

Dom umenia Piešťany

Prvá mimobratislavská účelová stavba divadla po druhej svetovej vojne, realizovaná v rokoch 1974 – 1979 podľa projektu architekta F. Milučkého. Nositeľmi architektonického výrazu sú pohľadový betón, sklo a červené – mobilné i pevné plochy a tvary.

Kultúrno spoločenské centrum Fontána

Priestory kultúrno spoločenského centra Fontána sú určené pre filmové a divadelné predstavenia, prednášky, sympóziá, kongresy a pre výstavnú činnosť.

Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany

V priestoroch Mestského kultúrneho strediska sa uskutočňujú rôzne koncerty a divadelné predstavenia, prehliadky amatérskych divadelných súborov ako i vystúpenia škôl, výchovné koncerty a výstavy.

Hudobný pavilón

Hudobný pavilón MUŠĽA Piešťany Vznikol v roku 1968. Je dejiskom hudobných vystúpení a počas letnej sezóny sa tam konajú promenádne koncerty.

Sĺňava

Najznámejšou letnou rekreačnou oblasťou vo svetoznámych kúpeľoch Piešťany ležiacich na západe Slovenska je vodná nádrž Sĺňava.

Podzemie

Bývalý protiatómový úkryt pod Priorom má byť mekkou mladej slovenskej hudby. V novom multižánrovom priestore chce majiteľ Ego dať priestor na prezentáciu nie len mladým hudobníkom. V čase, keď v Piešťanoch nefunguje žiaden väčší hudobný klub, sa stáva Podzemie miestom vhodným na koncerty aj študentské akcie.

Elizabeth

Pamiatku legendárnej Sisi sme oživili v našej reštaurácii ELIZABETH CAFE & RESTAURANT, ktorá je situovaná na Kúpeľnom ostrove. Na prvý pohľad pripomína atmosféru doby, v ktorej kráľovná žila, jej jemnosť, eleganciu a šarm a práve toto krásne a štýlové prostredie je priam stvorené na prežitie chvíľ strávených s rodinou, priateľmi, či obchodnými partnermi.

Kúpeľná dvorana – Kursalon

Rozložitá, solitérna budova stojí na okraji Mestského parku od roku 1894. Vznikla podľa návrhu eklekticky tvoriaceho architekta I. Alpára a navzdory viacerým neskorším úpravám si zachovala väčšinu pôvodného dekóru. Ťažiskom kompozície je monumentálny, bohato plasticky zdobený priestor dvorany – „salónu“ -, od čoho pochádza i starší názov objektu: Kursalón. Od roku 1928 sú v časti budovy vystavené muzeálne zbierky. V zbierkovom fonde dnešného Balneologického múzea sú významné archeologické nálezy, cenný etnografický materiál, dokumenty dejín kúpeľov a kúpeľníctva na Slovensku a iné predmety. Osobitné postavenie zaujímajú pamiatky späté s osobnosťou M. R. Štefánika.

Lodenica

Kaviareň a reštaurácia. Organizujeme u nás rodinné oslavy, stužkové, svadby, plesy, recepcie, bankety, semináre, školenia, teambuildingy, ubytovanie.

Penzión Danninger

Penzión Danninger

Pension Danninger je bezbariérový penzión, ktorý sa nachádza v kúpeľnom meste Piešťany. Je vzdialený 5 minút pešo od centra mesta a 10 minút pešo od Kúpeľného Ostrova. Ponúka priestrannú záhradu, altánok a izby so satelitnou TV. Bezplatné pripojenie na internet je dostupné vo všetkých priestoroch.

Hotel Panoráma ***

Trojhviezdičkový hotel Panoráma sa nachádza na úpätí vrchu Červená veža a ponúka wellness centrum so saunou a vonkajšou vírivkou. Na mieste je k dispozícii bezplatné strážené parkovisko. Piešťany sú vzdialené 500 metrov.

Danubius Health Spa Resort Esplanade ****

Hotelový komplex Danubius Health Spa Resort Esplanade sa nachádza v príjemnom a pokojnom prostredí zeleného parku v centrálnej časti kúpeľného ostrova v Piešťanoch. Využívať môžete bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Spa Hotel Pro Patria **

Kúpeľný hotel Pro Patria sa nachádza v južnej časti Kúpeľného ostrova, neďaleko minerálnych prameňov, pri termálnych jazierkach. Má vlastnú balneoterapiu, v ktorej poskytujeme väčšinu liečebných procedúr. Bezbariérový vstup do hotela.

Spa Hotel Splendid ***

Balnea Splendid je súčasťou hotelového komplexu Balnea Grand Splendid, ktorý uzatvára Balneacentrum v severnej časti Kúpeľného ostrova. Je situovaný v zeleni parku, ktorý láka na príjemné prechádzky alebo posedenie v tieni storočných stromov. Na jednej strane je komplex prepojený chodbou s balneorehabilitáciou, na druhej strane so Spoločenským centrom. Všetky služby máte na dosah ruky.

Penzión Heinola

Ak hľadáte možnosti relaxu a oddychu je ubytovanie v penzióne Heinola ideálnou voľbou. Penzión sa nachádza na ľavom brehu rieky Váh, v rekreačnej oblasti Sĺňava 2, v tichom prostredí plnom zelene.

Thermia Palace Health Spa Hotel *****

Thermia Palace Health Spa Hotel *****

Päťhviezdičkový kúpeľný hotel Thermia Palace sa nachádza v nádhernom prostredí Kúpeľného ostrova v Piešťanoch. Snúbi sa v ňom historická atmosféra a moderné zariadenie, ako napríklad zdravotné kúpele Irma.

Napoleonské kúpele

Na území Piešťan sa nachádza niekoľko kúpeľných domov, z ktorých najstaršie sú tri objekty Napoleonských kúpeľov, nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti rieky Váh. Kúpeľné domy, ktorých funkcia sa počas celej ich existencie nezmenila, sa síce stavali postupne, ale so snahou výrazovo sa vzájomne prispôsobiť. Urbanisticky sú usporiadané do tvaru písmena U, čím vytvárajú malé námestie.

Termálne kúpalisko Eva

Areál, pozostávajúci z 25-metrového krytého bazéna, z otvoreného 50-metrového bazéna so skokanským mostíkom, z detského otvoreného bazéna, z priestorov príslušenstva, bytu správcu a plôch vyhradených na slnenie a pre rôzne športy, vybudovali v rokoch 1933-1934 podľa projektu architektov F. Wimmera, A. Szőnyiho a V. Kolátora. Kúpalisko viackrát rekonštruovali, v poslednej štvrtine 20. storočia pristavili nový vstupný objekt.

Golf & Country Club Piešťany

Golf & Country Club Piešťany

Miesto, kam sa budete radi vracať – kvalitné a fyzicky nenáročné golfové ihrisko – 9 jamiek so storočnou históriou, na kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Oáza pokoja a bezpečia.

Vodárenská veža

Železobetónový vežový vodojem postavila v roku 1928 firma Pittel a Brausewetter. Radí sa medzi ukážky funkcionalistickej technickej architektúry.

Kaštieľ Moravany nad Váhom

Kaštieľ Moravany nad Váhom

Významnou kultúrno-historickou pamiatkou okolia svetoznámych kúpeľov Piešťany na juhozápadnom Slovensku je renesančný kaštieľ s parkom nachádzajúci sa v obci Moravany nad Váhom.

Kolonádový most v Piešťanoch

Kolonádový most v Piešťanoch

Kolonádový most v Piešťanoch na západnom Slovensku je najdlhším krytým mostom na Slovensku. Patrí k neodmysliteľným symbolom kúpeľov Piešťany a k vrcholu funkcionalistickej architektúry Slovenska.

Krajinský most

Železobetónový cestný most pozostáva zo siedmich polí; vešadlové má rozpätie 52 m, ostatné po 29 m. Spojitá doska nesúca vozovku je v širšom poli zavesená na bočných železobetónových oblúkoch, v užších poliach podopieraná spodnými oblúkovými doskami. Dielo autorskej dvojice J. Činčera – I. Grebnik, realizované v rokoch 1930-1931, patrilo v dobe vzniku k najodvážnejším mostným konštrukciám v Československu. Za vojny bol most poškodený, po rekonštrukcii ho doplnili o stavidlo na stabilizáciu hladiny teplého vážskeho ramena, v poslednej štvrtine minulého storočia pričlenili na protiprúdovej strane oceľovú lávku pre peších a následne zosilnili vešadlovú konštrukciu oceľovými lanami.

Bronzové súsošie Milenci

Dielo sochára A. Trizuljaka, pamiatka na prvú plenérovú výstavu plastiky v piešťanských parkoch v roku 1962.

Liečebný dom Slovan

Liečebný dom, pôvodne funkčný hotel nazvaný Grand Hotel Royal, postavili v roku 1906 podľa projektu architekta A. Oberländera. Bola to prvá veľká hotelová stavba v Piešťanoch s kapacitou 160 lôžok a s bohato dimenzovanými jedálenskými, spoločenskými a ďalšími potrebnými vnútornými priestormi i terasami.

Pomník Ludwiga van Beethovena

Pochádza z roku 1939, autorom je akad. sochár L.Ľ. Pollák. Podnet pre vznik pomníka dala domnienka o Beethovenovej návšteve Piešťan, počas pobytu v neďalekej Dolnej Krupej.

Pomník Adama Trajana z Benešova

Dielo sochára L.Ľ. Polláka odhalili v roku 1948 na uctenie pamiatky autora oslavnej básne Saluberrimae Pistinienses Thermae, ktorou poeta v roku 1642 ospieval uzdravujúce piešťanské žriedla. Po A. Trajanovi je na Kúpeľnom ostrove pomenovaný hlavný termálny prameň, v meste celá štvrť.

Balneologické múzeum Piešťany

Balneologické múzeum Piešťany

Balneologické múzeum v Piešťanoch sa venuje dejinám kúpeľov a kúpeľníctva na území Slovenska, ako aj histórii regiónu Piešťan.

Riaditeľstvo kúpeľov

Kultúrna pamiatka. Najstaršia funkčná budova v meste – pôvodne Panský hostinec zaznamenaný roku 1806 medirytcom J. Fischerom – je pravdepodobne zhodná s objektom, ospievaným už v roku 1642 Adamom Trajanom z Benešova v oslavnej básni Saluberrimae Pistinienses Thermae ako „… veľký dom , ktorý magnátom vznešeným iba / príjemný príbytok skytá …“

Kúpeľná dvorana – Kursalon

Rozložitá, solitérna budova stojí na okraji Mestského parku od roku 1894. Vznikla podľa návrhu eklekticky tvoriaceho architekta I. Alpára a navzdory viacerým neskorším úpravám si zachovala väčšinu pôvodného dekóru. Ťažiskom kompozície je monumentálny, bohato plasticky zdobený priestor dvorany – „salónu“ -, od čoho pochádza i starší názov objektu: Kursalón. Od roku 1928 sú v časti budovy vystavené muzeálne zbierky. V zbierkovom fonde dnešného Balneologického múzea sú významné archeologické nálezy, cenný etnografický materiál, dokumenty dejín kúpeľov a kúpeľníctva na Slovensku a iné predmety. Osobitné postavenie zaujímajú pamiatky späté s osobnosťou M. R. Štefánika.