Cyklochodník v Liptovskom Mikuláši

Na viacerých miestach pozdĺž chodníka sa nachádzajú aj lavičky či detské ihriská, je to skrátka ideálne miesto pre ničím nerušenú letnú zábavu na čerstvom vzduchu. Cyklochodník vedie od mestskej časti Ondrašová, okolo Palúdžanského mosta po most v Okoličnom. Po trase sa nachádzajú 2 cykloprístrešky a v prípade núdze nájdete pri Hoteli Lodenica servisné miesto, kde máte bezplatný prístup k pumpe i základnému náradiu.

Sivý vrch z Bobroveckej doliny

Bobrovecká vápenica – Pod babkami – Chata pod Náružím – sedlo Predovratie – Sivý vrch (1805 m n.m.) - sedlo Predovratie – Babky (1566 m n.m.) – Pod babkami - Bobrovecká vápenica

Túra na Chatu pod Suchým

Chata pod Suchým je obľúbená zastávka alebo cieľový bod turistov v Malej Fatre. Túra na chatu pod suchým po hrebeni Kriváňskej Malej Fatry je jedna z najkrajších na Slovensku. Vedie po nezalesnenom hrebeni s výhľadom na turčiansku aj žilinskú stranu, s úsekmi vysokohorského charakteru.

Chata pod Borišovom

Vyšná Revúca – sedlo Ploská – Chata pod Borišovom (1 312 m n.m.)

Náučný chodník umelcov

Vydajte sa na krátky náučný Chodník umelcov v prekrásnom prostredí Kúpeľov Lúčky. Vedie poza Kúpeľný hotel Choč, Dependance Liptov a Balneocentrum. Chodník je venovaný známym umelcom, ktorí v Lúčkach pôsobili. Altánok je venovaný Milanovi Michalovi Harmincovi, známemu architektovi, ktorý naprojektoval Dependance Liptov, umelecké lavičky sú venované Tadeášovi Salvovi, známemu skladateľovi a rodákovi z Lúčok a Jožkovi Piťovi, jednému z najznámejších primášov Slovenska, ktorý na Lúčkach pravidelne hrával a zaslúžil sa o rozvoj slovenskej ľudovej hudby.

Z Jakubovian na Holý Vrch

Jakubovany - Jakubovany, Studená dolina - Rázcestie pod Holým Vrchom - Tri Kolky - Holý vrch (1723 m n.m.) a späť

Chabenec z Magurky

Magurka – Nad sedlom Ďurkovej – Malý Chabenec – Chabenec (1955 m n.m.) a späť

Ostré zo Švošova

Švošov, vlak – Sedlo pod Ostrým Ostré, odbočka na vrchol Ostré – Ostré (1067 m n.m.) a späť

Veľká Chochuľa z Korytnice

Korytnica, rázcestie – Hiadeľské sedlo – Malá Chochuľa – Veľká Chochuľa (1753 m n.m.) a späť

Veľký bok z Malužinej

Malužiná – Škarkétka – Sedlo pod Veľkým bokom - Veľký bok (1727 m n.m.) a späť

Načítavam mapu...